Thermacuts - odchudzanie

  • Start
  • Jak to działa
  • Profesjonalne składniki
  • Faq
  • Gwarancje
  • Referencje
  • Zamów
  • Kategorie

    • Medycyna (19)
    • Odchudzanie (71)
    • Odżywianie (71)
    • Styl życia (67)
    • ThermaCuts (63)
Tabletki na odchudzanie

  • Chmura tagów

    błędy dietetyczne cholesterol choroby cywilizacyjne cukier dieta dieta azjatycka dieta środziemnomorska diety efekt jojo farmakologia fast food fast foody hamburgery idealna waga idealny wygląd junk food kfc kobieta kobieta po ciąży kuracja odchudzająca leki mcdonalds mechanizm tycia metody odchudzania nadmiar kilogramów nadwaga Odchudzanie Odżywianie otyłość przekąski puste kalorie spalanie tkanki tłuszczowej słodycze tabletki tabletki thermal cuts tycie tłuszcz wskaźnik BMI zdrowy tryb życia zioła zrzucanie nadwagi ćwiczenia fizyczne śniadanie środki farmaceutyczne środki odchudzające
« Cholesterol na celowniku.
Odchudzanie diabetyczki »

Otyłość u dzieci.

3
Głosuj

Otyłość, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej, staje się coraz większym problemem medycznym krajów dobrze rozwiniętych. Obecnie w Stanach Zjednoczonych ponad połowa dorosłych i 30% dzieci mają problemy z nadwagą bądź otyłością. Chociaż przyczyny otyłości pozostają nadal nie w pełni poznane, uważa się, ze pewną rolę odgrywają czynniki genetyczne, ponieważ ma ona tendencję do rodzinnego występowania. Należy jednak pamiętać, że ogromny wpływ mają również nawyki żywieniowe i styl życia. Właśnie tym czynnikom- jak obfitej, bogatej w tłuszcze diecie oraz nieadekwatnej aktywności fizycznej- przypisuje się decydujące znaczenie w rozwoju otyłości. W znacznie rzadszych przypadkach otyłość ma związek z zaburzeniami hormonalnymi lub z przyjmowaniem niektórych leków.

Objawy i rozpoznanie

Otyłość rozpoznaje się zwykle już na pierwszy rzut oka, jednak dokładnym jej miernikiem jest tak zwany wskaźnik masy ciała, określany powszechnie skrótem BMI od pierwszych liter nazwy angielskiej (body mass index). BMI wyraża stosunek ciężaru ciała (w kg) do jego powierzchni (w m²) (BMI = kg/m²). wskaźnik ten wykazuje dość dobrą korelację z obciążeniem organizmu tkanką tłuszczową.  Systematyczne porównywanie wzrostu i wagi dziecka z siatką wzrostu umożliwia lekarzowi ocenę, czy rozwija się ono proporcjonalnie i w prawidłowym rytmie. Jeżeli BMI przekracza centyl 85 lub zbyt szybko rośnie, oznacza to dla lekarza i rodziców sygnał alarmowy wskazujący na konieczność weryfikacji sposobu odżywiania i aktywności fizycznej dziecka.

Lek na odchudzanie i rokowanie

W większości przypadków leczenie otyłości u dzieci ukierunkowane jest na zmianę nawyków żywieniowych i trybu życia. W dietetyce chodzi głównie o modyfikację dokonywanych przez dziecko (i jego rodziców) wyborów, czyli zmniejszenie ilości produktów wysokokalorycznych, bogatych w tłuszcze i cukry proste, a „pustych pod względem” wartości odżywczej, na rzecz świeżych owoców, warzyw, pełnoziarnistych zbóż i odtłuszczonych przetworów mlecznych. U większości otyłych dzieci celem leczenia jest nie tyle odchudzanie, co raczej spowolnienie lub zahamowanie wzrostu masy ciała, co przy utrzymanym tempie wzrostu na długość, pozwoli dziecku „dorosnąć” do swojej wagi. U dzieci a zwłaszcza niemowląt, nie można eksperymentować z jakąkolwiek dietą bez porozumienia z lekarzem i jego nadzoru. Drugim ważnym aspektem w leczeniu otyłości u dzieci jest pobudzenie aktywności fizycznej dziecka i zmiana jego nawyków w tym zakresie, ponieważ jego organizm powinien nie tylko otrzymywać ograniczoną ilość kalorii, ale również spalać ją w trakcie zajęć ruchowych. Dzieci mają mniej powikłań zdrowotnych związanych z otyłością w porównaniu z dorosłymi, jednak mogą bardziej boleśnie przeżywać kompleksy związane z wyglądem zewnętrznym lub drwiny ze strony rówieśników, które często głęboko rzutują na ich poczucie własnej wartości i interakcje społeczne. Czasami również u dzieci otyłość prowadzi do nadciśnienia tętniczego lub podwyższenia poziomu cholesterolu. Największy problem jednak tkwi w tym, że z otyłych dzieci wyrastają przeważnie otyli dorośli narażeni na zdecydowanie większe ryzyko chorób serca, udaru mózgu, cukrzycy i wielu innych chorób.

Zapobieganie

Rodzice mogą bardzo pomóc swoim dzieciom w uniknięciu otyłości przez przyzwyczajanie ich do zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Niektóre badania sugerują, że coraz częstsze występowanie otyłości i nadwagi wśród dzieci wynika w dużej części z długich godzin spędzonych przed komputerem lub telewizorem. Oznacza to nie tylko siedzący tryb życia, ale również większe prawdopodobieństwo mechanicznego przegryzania bezwartościowych słodyczy czy innych przekąsek. Więc jeśli dziecko ma spędzać czas przed telewizorem, to najlepiej podsunąć mu pokrojone jabłko zamiast chipsów i nauczyć pić wodę zamiast słodkich gazowanych napojów. Do tego wystarczy zadbać, by dziecko miało odrobinę dziennej dawki aktywnej zabawy. Przestrzeganie tych kilku prostych zasad pomaga nie tylko w kontrolowaniu wagi dziecka, ale  sprzyja wyrobieniu zdrowych nawyków na całe życie.

Środki odchudzające NIE dla dzieci!

Bardzo ważne jest, by nie były dziecku podawane na własną rękę nawet najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie. Dopiero kiedy dziecko dorośnie i stwierdzi, że należy schudnąć, to wtedy dobrze jest podsunąć mu skuteczne tabletki na odchudzanie o nazwie ThermaCuts. Jego działanie polega głównie na spalaniu zgromadzonego w naszych komórkach tłuszczowych tłuszczu.

Tagi: cukier, nadmiar kilogramów, Odżywianie, otyłość, wskaźnik BMI, zdrowy tryb życia


Podobne artykuły

  • Otyłe dzieci potrzebują pomocy.
  • Nadwaga a otyłość
  • Niechęć do ruchu i wysiłku
  • Dzieci ery McDonald’s
  • Bomba kaloryczna w torebce

Ten wpis został opublikowany czwartek, 6 Maj 2010 o 15:21 i jest zaszufladkowany do kategorii Medycyna, Odchudzanie, Odżywianie, Styl życia, ThermaCuts. Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzezkanał RSS 2.0. Możesz dodać odpowiedź lub trackback ze swojej strony.

 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.

Powered by Vote It Up