Ogólnie wiadomo, że podczas ciąży powinnyśmy przytyć ok. 13-16 kilogramów. Większość kobiet mieści się w tym przedziale, są jednak kobiety, które przybierają na wadze znacznie więcej niż przewidują to lekarze. Kobieta w ciąży może jeść „za dwoje” dosłownie wszystko, według zachcianki jaką dyktuje jej rosnący apetyt. Jak pozbyć się więc nieplanowanych kilogramów nabytych podczas dziewięciomiesięcznego braku umiaru w jedzeniu?
Pierwsze 5 – 7 kilogramów tracimy w czasie porodu, z pozostałymi kilogramami musimy poradzić sobie same. Prawdopodobnie tuż po porodzie nasza sylwetka nie przypomina tej sprzed ciąży, nie powinnyśmy się jednak tym martwić, ponieważ przy odrobinie wysiłku i samozaparcia w ciągu roku odzyskamy dawną figurę.
Kiedy przejść na dietę?
Najszybszy powrót do formy zapewnia karmienie piersią, dlatego ważne jest, by pamiętać, że decydując się na naturalne karmienie dziecka, powinnyśmy uważać z dietą. Przez pierwsze trzy miesiące nasza dieta musi być rozpatrywana pod kątem potrzeb dziecka, powinnyśmy unikać pożywienia, które może mu zaszkodzić. W czasie karmienia nie powinnyśmy stosować restrykcyjnych diet odchudzających. Oczywiście nie oznacza to, że aby wrócić szybko do formy wystarczy karmić piersią i można się objadać. Często jest też tak, że młode mamy tracą kilogramy dopiero wówczas, gdy przestają karmić dziecko.
Najczęściej popełnianym błędem jest głodzenie się całymi dniami i jedzenie dopiero wówczas, gdy maluch zaśnie.
Pora na gimnastykę
Opieka nad dzieckiem jest dla młodej mamy jest zazwyczaj tak wyczerpująca, że nie starcza czasu na zadbanie o własną kondycję. Mimo, ze teraz maluch wyłącznie śpi, wkrótce zamieni się w ruchliwego niemowlaka, któremu będziemy musiały poświęcić dużo energii i uwagi, powinnyśmy się na ten etap przygotować, chociażby już teraz dużo spacerując z dzieckiem. Spacery oczywiście korzystnie wpłyną i na nas, ponieważ ruch na świeżym powietrzu wpłynie pozytywnie tylko na sylwetkę ale i samopoczucie.
Zapytajmy też lekarz podczas wizyty kontrolnej w okresie połogu, kiedy możemy zacząć wykonywać pierwsze ćwiczenia fizyczne. Możemy przecież ćwiczyć w wolnej chwili w domu wykonując proste ćwiczenia takie jak brzuszki, nożyce, czy tzw. “szóstka Weidera”, albo zapisać się na aerobik lub do fitnessclubu. Wiele klubów fitness zapewnia mamom opiekę nad maluchem w czasie, gdy one ćwiczą. A kiedy maluszek już podrośnie warto wybrać się z nim, np. na basen, skorzystacie obydwoje, ty zapewnisz sobie dawkę ruchu a maluch nauczy się pływać.
Coś dla ciała
Nie raz pewnie zastanawiało nas to, jak znane kobiety w kilka tygodni po porodzie wracają do pracy w idealnej formie? W wielu przypadkach to zasługa dobrych genów i dbania o siebie podczas ciąży. Wiele kobiet po porodzie korzysta także z zabiegów medycyny estetycznej, np. masażu ultradźwiękami czy elektrostymulacji. Dużo jednak daje również masaż klasyczny.
Bardzo ważne jest, by w natłoku nowych obowiązków przy pielęgnowaniu nowonarodzonego członka rodziny nie zapomnieć, że nam również coś się należy od życia, i że zasługujemy, by znów olśniewać swoim widokiem. Zadbanie o swój wygląd zapewni nam dobre samopoczucie oraz przepełniający nas entuzjazm. Dziecko niepodważalnie jest największym skarbem, ale nie zapominajmy również o sobie.
Skuteczne odchudzanie po ciąży
Utratę zbędnych kilogramów nabytych w okresie ciąży warto wspomóc stosując preparaty odchudzające. Najlepsze tabletki na odchudzanie to suplement diety o nazwie ThermaCuts. Ten spalacz tłuszczu skutecznie, łatwo i bezpiecznie pozwoli przywrócić sylwetce dawny wygląd.
Tagi: ćwiczenia fizyczne, dieta, diety, kobieta, kobieta po ciąży, metody odchudzania, Odchudzanie, Odżywianie, zrzucanie nadwagi
Podobne artykuły
- Sekret tyjącej mamy
- Skutki niewłaściwej diety w ciąży
- Tkanka tłuszczowa- dobra czy zła?
- Zdrowe odżywianie w okresie ciąży.
- I przyrzekam, że nie przytyje…- tycie po ślubie