Każdy z nas pewnie chociaż raz w życiu się odchudzał i każdy z nas marzył, by wyglądać jak gwiazdy z telewizyjnych ekranów. Efekty naszych kuracji bywały pewnie różne. Brak widocznych efektów szybko zniechęcał, a motywacja ulatywała wraz z przybywającymi kilogramami. Warto zatem poznać „grzechy”, które uporczywie nie pozwalają nam zrzucić nadprogramowych kilogramów.
Błędy odchudzania
1. ograniczamy liczbę zjadanych posiłków w ciągu dnia. Nasz organizm nie otrzymuje przez to wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Przy dłuższych przerwach miedzy posiłkami trawienie odbywa się dłużej, a nadmiar kalorii odkładany jest w tkance tłuszczowej. Ponadto odmawiając sobie jednego z posiłków sprawiamy, że kolejny staje się obfitszy, przy czym głód przeważnie dopada nas w godzinach wieczornych, kiedy najważniejsze jest, by posiłek był lekkostrawny.
2. drastycznie ograniczamy kaloryczność posiłków. Dojrzała kobieta pracująca ciężko fizycznie potrzebuje 2900-3100 kcal dziennie, a nieaktywna fizycznie 2100-2300 kcal. By pozbyć się kilogramów musimy ograniczyć organizmowi dostarczanie zbędnych kalorii, ale z kolei, by uniknąć efektu jo-jo, wystarczy, że ograniczymy kaloryczność jedzenia o 500 kcal dziennie.
3. wybieramy dietę, która jest nieodpowiednia dla nas. Diety restrykcyjne (oparte na jednym składniku), eliminacyjne (nie wolno jadać np. nabiału) nie są dobrze zbilansowane. Do tego nie wszyscy mogą je stosować. Takich diet powinny unikać osoby z cukrzycą, kamicą pęcherzyka żółciowego, po zapaleniu trzustki, z zaburzeniami wodno-elektrolitowymi, przyjmujące leki moczopędne i przeciwarytmiczne. Chudnie się dość szybko, ale równie szybko kilogramy powracają.
4.wierzymy w czarodziejską moc produktów “light” . Są one mniej kaloryczne, ale tylko teoretycznie. Zawierają co prawda mniej tłuszczu i cukru niż tradycyjne wersje produktów, ale tłuszcz i cukier zastępowany jest często substancjami, które wcale nie są niskokaloryczne. Tłuszcz jest nośnikiem smaku, więc by podkreślić aromat „odchudzonego” produktu dosala się go lub dosładza.
5. obsesyjnie unikamy tłuszczów i pieczywa. Tymczasem tłuszcz np. oliwa jest wręcz zalecany w diecie odchudzającej a pieczywo pełnoziarniste dostarcza organizmowi błonnika, który ułatwia trawienie. Błonnik ułatwia trawienie, ponieważ w jego towarzystwie lepiej rozwijają się „dobre” bakterie probiotyczne.
6. w złym momencie dołączamy do diety większą dawkę ruchu. Organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero 4-5 dnia trwania kuracji odchudzającej. Wtedy właśnie nadchodzi czas na włącznie np. gimnastyki. By efekt był widoczny należy stopniowo zwiększać wysiłek, o czym również zapominamy.
7. po zakończonej kuracji powracamy do dawnych nawyków żywieniowych. Podczas stosowania diety przyzwyczajamy organizm do mniejszej ilości kalorii, co spowalnia tempo przemiany materii. Gdy powracamy do dawnych przyzwyczajeń i ponownie zaczynamy jadać więcej bardzo szybko tyjemy.
Gdy chcemy schudnąć a jednocześnie uniknąć najczęściej pojawiających się błędów odchudzania, powinnyśmy zacząć stosować skuteczne tabletki odchudzające o nazwie ThermaCuts. Ten skuteczny środek na odchudzanie zawiera wyłącznie ziołowe wyciągi i jest swoistą innowacją na rynku farmaceutycznym. Setki osób wypróbowały już ten lek na odchudzanie i poznały na sobie efekt jego działania, omijając przy tym błędy odchudzania.
Tagi: błędy dietetyczne, cukier, dieta, efekt jojo, Odchudzanie, spalanie tkanki tłuszczowej
Podobne artykuły
- Nie boję się efektu jo-jo!
- Estetyczne (d)efekty odchudzania
- Śniadanie- zastrzyk energii.
- Płaski brzuszek? Żaden problem!
- Złoty środek na efekt jo-jo?