Najpierw zapinamy pasek o dziurkę dalej, z trudem wciskamy się w jeszcze niedawno idealne spodnie, aż w końcu patrzymy prawdzie w oczy i kupujemy o dwa numery większe ubrania. Nie możemy się schylić, by zapiąć buty i z każdym kilogramem coraz gorzej się czujemy- fizycznie i psychicznie. Jak temu zaradzić? Jak odzyskać zgrabną figurę i dobre samopoczucie?
Metody odchudzania
W jaki sposób możemy sprawdzić czy już przekroczyłyśmy dopuszczalne normy i powinnyśmy zacząć się odchudzać? Wystarczy, że weźmiemy centymetr krawiecki i sprawdzimy obwód pasa. Jeśli u kobiety wynosi on więcej niż 80cm, a u mężczyzny 94 cm w talii, powinno zapalić nam się czerwone światło i dać sygnał do działania. Możemy same wyliczyć sobie swoje BMI – body mass index, czyli wskaźnik masy ciała. Wyliczyć go możemy dzieląc masę ciała przez wzrost w metrach podniesiony do kwadratu. Jeśli nasz BMI nie jest większy niż 25, nie mamy się czym martwić. Kiedy znajduje się w przedziale 25-30 mamy nadwagę, a jeśli przekracza 30 oznacza otyłość, z którą powinnyśmy rozpocząć walkę.
Przybieranie na wadze
Zarówno otyłość jak i nadwaga są zagrożeniem dla zdrowia. Niebezpieczna jest zwłaszcza otyłość brzuszna- typu „jabłko”, gdzie tkanka tłuszczowa odkłada się głównie w okolicy talii. Sprzyja to pojawieniu się chorób układu krążenia m.in. (miażdżycy czy choroby wieńcowej) oraz cukrzycy typu 2. Równie niebezpieczna jest otyłość typu „gruszka”, gdzie tkanka tłuszczowa gromadzi się głównie w okolicy bioder, bo mimo, że niesie mniejsze zagrożenie dla układu krążenia, to sprzyja rozwojowi chorób nowotworowych. Ważne jest również, by pamiętać, że każdy dodatkowy kilogram to dodatkowe obciążenie dla układu kostno-stawowego, a przy dużym obciążeniu posłuszeństwa może odmówić kręgosłup, biodra, kolana czy stopy.
Stawiamy sobie więc pytanie.
Jak szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy?
Motywacji dookoła jest mnóstwo, wystarczy tylko wybrać najlepszą. Z satysfakcją będziemy patrzyły w lustro, zyska na tym nasze zdrowie, pozyskamy sympatię wybranego mężczyzny, znów poczujemy się młodsze i atrakcyjniejsze. Podejmujemy decyzję i nie odkładamy w nieskończoność mobilizacji. Przede wszystkim musimy zrozumieć, że nic nie dzieję się na skinienie palcem. Pozbywanie się kilogramów wymaga czasu i wytrwałości, by efekt mógł nas całkowicie zadowolić. Ustalamy, że dla zdrowia i dobrego samopoczucia jadamy 5 razy dziennie niezbyt duże posiłki (3 główne i 2 przekąski), nie dopuszczamy do tego, by odczuwać głód, spożywamy posiłki w miarę regularnych odstępach czasu, co 3-4 godziny. Możemy również używać dostępne na rynku środki na odchudzanie jak np. skutecznie tabletki odchudzające ThermaCuts, bądź wolny czas poświecić jakiejś dziedzinie sportowej, która dodatkowo będzie źródłem zdrowia i relaksu. Korzystnie może także wpłynąć wizyta u dietetyka, który ułoży dla nas plan odżywiania, korzystny dla zdrowia i zrzucania zbędnych kilogramów.
Kiedy osiągniemy zadowalającą nas wagę przechodzimy z grupy osób odchudzających się do grupy dobrze się odżywiających i prowadzących zdrowy tryb życia. Wiemy jakie błędy popełniłyśmy i dlaczego utyłyśmy, teraz musimy ich uniknąć, aby utrwalić efekt kuracji odchudzającej.
Tagi: dieta, idealna waga, kobieta, nadwaga, Odchudzanie, Odżywianie, otyłość, tabletki, wskaźnik BMI, zdrowy tryb życia, zrzucanie nadwagi
Podobne artykuły
- Odchudzanie diabetyczki
- Tkanka tłuszczowa- dobra czy zła?
- Męski ideał kobiety
- Jak uniknąć efektu jo-jo?
- Jak schudnąć po ciąży?