Czy zdarzało nam się już kilkakrotnie rozpoczynać odchudzanie i wciąż z różnych powodów z niego rezygnować? Próbujemy zrzucić wagę, ale ciągle nam się to nie udaje? Rozpoczynamy kolejne diety, ale szybko się zniechęcamy? Widocznie mamy słabą motywację! Jak więc ją wzmocnić i byśmy tym razem dzielnie wytrwały w swoim postanowieniu.
Odchudzanie przychodzi łatwiej osobom z natury bardziej skrupulatnym, konsekwentnym czy też ambitnym. Tym, które nie mają rozwiniętych tych cech, brakuje wewnętrznych bodźców, by się zmobilizować do efektywnego działania. Szybko się zniechęcają i odkładają różne sprawy, a więc także odchudzanie, na później.
Co wpływa na naszą motywację?
Istnieją dwa rodzaje motywacji: zewnętrzna i wewnętrzna. Pierwsza to taka, kiedy robimy coś dla kogoś lub czegoś, choć sami nie jesteśmy do tego w pełni przekonani. Zaczynamy, na przykład, się odchudzać, bo rodzina mówi, że jesteśmy grube i powinnyśmy coś z tym zrobić. W takim wypadku, po rozpoczęciu diety, zwykle szybko tracimy zapał. Motywacja zewnętrzna jest krótkotrwała, nigdy nie wystarcza do tego, by wytrwać w odchudzaniu. Do sukcesu potrzebna jest motywacja wewnętrzna, czyli nasze głębokie przekonanie, że chcemy walczyć ze zbędnymi kilogramami, bo pragniemy dzięki temu lepiej się poczuć, wyglądać, być zdrowszą itd. Im bardziej jesteśmy tego pewni, tym większa szansa na powodzenie.
W jaki sposób nie ulegać pokusom?
Każdy musi znaleźć na to własną metodę. Przecież nikt inny nie zna nas tak dobrze, jak my same, więc powinnyśmy wiedzieć, co na nas działa. Czasem sił dodaje spoglądanie na zdjęcia z okresu, kiedy było się dużo lżejszą. Można też kolekcjonować w pamięci komplementy, które się kiedyś usłyszało na temat swojej niegdyś szczupłej sylwetki. Bardzo ważne jest, by nie poddawać się, jeśli czasem nie uda nam się utrzymać diety, tylko stosować ją dalej. Wszyscy ulegamy słabościom.
Kiedy jest najtrudniej?
Bardzo trudne jest samo podjęcie decyzji i rozpoczęcie odchudzania. Ważne jest, by wybrać na to odpowiedni moment. Nie może to być czas, kiedy jesteśmy narażeni na stresy/ Zwłaszcza, jeśli mamy zwyczaj podjadania w chwilach zdenerwowania. Drugi trudny moment pojawia się, gdy zaczynają być widoczne efekty odchudzania. Mamy wtedy dobry humor, wydaje nam się, że panujemy już nad złymi nawykami. Myślimy sobie np. „Nic się nie stanie, jak zjem batona”. I to jest pułapka, bo zwykle na jednym batonie się nie kończy. Jeśli pojawiają się takie myśli, odbierajmy je jak dzwonek alarmowy i tym bardziej się kontrolujmy. Trzeci moment kryzysu pojawia się przed końcem odchudzania. Nie odpuszczajmy. Nasz plan powinien być doprowadzony do końca, dopiero wtedy pojawi się poczucie pełnego sukcesu. Najbardziej niebezpieczny moment jest jednak po zakończeniu diety. Cieszymy się, że nam się udało i zaczynamy jeść wszystko, czego sobie długo odmawiałyśmy. Pojawia się groźba efektu jo-jo.
Mężczyźni mają łatwiej?
Niestety tak. Panom jest łatwiej głównie dlatego, że mają większe poczucie kontroli. Poza tym kobiety narażone są na więcej pokus, bo częściej gotują, a tym samym też kosztują, dojadają resztki z obiadu. Postawa „szkoda wyrzucić” jest wielkim wrogiem szczupłej sylwetki. Panie mają jednak różne ukryte umiejętności, które przydadzą im się w odchudzaniu. Potrafią przecież nadzorować wiele spraw: dom, dzieci w szkole, swoją pracę i świetnie wszystko godzą. Jeśli chcą, mogą więc świetnie nie tylko kontrolować swoją dietę, ale też przestawić rodzinę, aby jadła zdrowiej.
Preparaty na odchudzanie
By odchudzanie nie było dla nas niewyobrażalnym złem koniecznym i torem przeszkód ponad nasze siły wystarczy wypróbować dobre tabletki na odchudzanie o nazwie ThermaCuts. Ten spalacz tłuszczu powstał na bazie ziół, stanowi więc w 100% bezpieczną dla naszego organizmu formułę, która przyspieczy i ułatwi proces odchudzania.
Decyzja o odchudzaniu musi być podejmowana świadomie, z uwzględnieniem tych trudnych momentów. Walka z nadwagą to walką z samą sobą, ze swoimi słabościami. Ciężka praca, wymagająca dużo cierpliwości.
Tagi: dieta, diety, efekt jojo, idealna waga, idealny wygląd, kuracja odchudzająca, mechanizm tycia, metody odchudzania, Odchudzanie, Odżywianie, słodycze, zdrowy tryb życia, zrzucanie nadwagi
Podobne artykuły
- Zdrowe i skuteczne odchudzanie
- Z dietą na bakier.
- Jak uniknąć efektu jo-jo?
- Głodówka metodą na skuteczne odchudzanie?
- Odchudzanie diabetyczki