Thermacuts - odchudzanie

  • Start
  • Jak to działa
  • Profesjonalne składniki
  • Faq
  • Gwarancje
  • Referencje
  • Zamów
  • Kategorie

    • Medycyna (19)
    • Odchudzanie (71)
    • Odżywianie (71)
    • Styl życia (67)
    • ThermaCuts (63)
Tabletki na odchudzanie

  • Chmura tagów

    błędy dietetyczne cholesterol choroby cywilizacyjne cukier dieta dieta azjatycka dieta środziemnomorska diety efekt jojo farmakologia fast food fast foody hamburgery idealna waga idealny wygląd junk food kfc kobieta kobieta po ciąży kuracja odchudzająca leki mcdonalds mechanizm tycia metody odchudzania nadmiar kilogramów nadwaga Odchudzanie Odżywianie otyłość przekąski puste kalorie spalanie tkanki tłuszczowej słodycze tabletki tabletki thermal cuts tycie tłuszcz wskaźnik BMI zdrowy tryb życia zioła zrzucanie nadwagi ćwiczenia fizyczne śniadanie środki farmaceutyczne środki odchudzające
« Płaski brzuszek? Żaden problem!
Cholesterol na celowniku. »

Dieta białkowa

1
Głosuj

Dieta białkowa, zwana również protalem, została wymyślona przez Pierra Dukana. Dzieli się na cztery fazy: uderzeniową, naprzemienną,  przejściową i stabilizacji. Jak twierdzi jej twórca zapewnia raz na zawsze pozbycie się nadwagi.

Etapy diety białkowej

1. etap uderzeniowy trwa ok. 5-10 dni. Jest najtrudniejszy i najbardziej restrykcyjny. Przez 5 do 10 dni spożywamy wyłącznie produkty białkowe bez żadnych ograniczeń i dowolnej porze. Wybieramy: polędwicę i rostbef  wołowy, koninę, wątrobę cielęcą i wołową, wątróbki drobiowe, chudą cielęcinę, ryby (makrela, tuńczyk, sardynka, sola, łosoś, dorsz, pstrąg) i owoce morze, kurczak, indyk, jaja, chudy nabiał (świeże mleko i w proszku, twaróg, jogurt). Dozwolone są również: ocet, zioła, czosnek, pietruszka, szczypiorek, korniszony, sok z cytryny, sól, musztarda. Z kolei unikamy: wieprzowiny i jagnięciny, mięsa gęsi i kaczek, tłustych wędlin i nabiału, warzyw, owoców, pieczywa, makaronu, kasz, ryżu, cukru, ketchupu, masła, margaryny, oliwy i oleju. Pijemy półtora litra płynów dziennie, najlepiej wodę źródlaną, choć może być również herbata, kawa, herbatki ziołowe i cola light.

2. etap naprzemienny trwa do osiągnięcia wymarzonej wagi. Ta faza jest mniej rygorystyczna ponieważ dieta wzbogacona jest w warzywa. Możliwie często jedzmy je na surowo. Przez pięć dni jemy produkty białkowe i warzywa, potem znów przez pięć dni tylko białko tak jak w etapie pierwszym, naprzemiennie, aż do osiągnięcia zadowalającej wagi. Spożywamy produkty białkowe jak w fazie pierwszej, a ponadto pomidory, ogórki, rzodkiewkę, szpinak, szparagi, seler, koper, sałatę, bakłażany, paprykę, w niewielkich ilościach marchew oraz buraki. Dozwolony jest także olej parafinowy i ocet, z którego możemy przygotować sos winegret do surówek. Unikajmy warzyw, które zawierają dużą ilość skrobi. Zaliczamy do nich ziemniaki, kukurydzę, ryż, nasiona roślin strączkowych i awokado.

3.  etap przejściowy trwa 10 dni na każdy zgubiony kilogram. W tej fazie stopniowo rozszerzamy dietę. Poza produktami dozwolonymi w fazie pierwszej możemy spożywać: dwie kromki pełnoziarnistego pieczywa, 40 gramów sera żółtego dziennie, oraz dwie porcje produktów skrobiowych na tydzień. Mogą to być ziemniaki czy makaron. Można również pozwolić sobie na pieczeń z polędwicy wieprzowej. Możemy wybierać wszystkie owoce z wyjątkiem: bananów, winogron, czereśni, orzechów i suszonych owoców, do tego dwa razy w tygodniu możemy delektować podniebienie bez ograniczeń wszystkim tym na co mamy tylko ochotę. Jeden dzień w tygodniu to obowiązkowa, ścisła dieta proteinowa opisana w fazie pierwszej.

4. etap stabilizacji trwa do końca życia. Jest to faza normalnego odżywiania, ważna zwłaszcza dla tych, którzy rozpoczęli dietę z dużą nadwagą. Zaleca się by etap ten trwał do końca życia, by uniknąć efektu jo-jo. Trzeba zatem przestrzegać kilku zasad: przez sześć dni w tygodniu spożywamy wszystko na co mamy tylko ochotę, lecz robimy to z umiarem. Codziennie dodajemy do posiłków trzy łyżki otrąb owsianych. Możemy je namoczyć w wodzie, a potem zjeść lub dodać do jogurtu,  soków lub sałatek. Raz w tygodniu przestrzegamy diety opisanej w fazie pierwszej i pijemy co najmniej dwa litry wody źródlanej, co pozwala oczyścić organizm z produktów przemiany białka. Niestety unikamy nadmiaru cukru i słodyczy, tłustych gatunków mięs i wędlin, alkoholu oraz  fast foodów i chipsów.

Co najskuteczniejsze na odchudzanie wśród tylu diet?

Wśród tysięcy różnych diet, jedynie niektóre są naprawdę godne uwagi i wypróbowania na własnej skórze. Na pewno należy do nich dieta proteinowa (zwana także dietą protal). Innowacyjny program żywieniowy nie wiąże się z koniecznością radykalnego ograniczenia spożywanych przez nas produktów czy regularnego wykonywania morderczych ćwiczeń. Silna wola pozwoli każdemu przyzwyczaić się do nowych nawyków żywieniowych i osiągnąć oczekiwane rezultaty. A jeśli nam jej brakuje, wystarczy jedna kapsułka dziennie najlepszych tabletek na odchudzanie o nazwie Thermacuts. Te ziołowe tabletki odchudzające, pozwolą nam zapomnieć o wyrzeczeniach i jakichkolwiek dietach.  

Tagi: dieta, diety, efekt jojo, fast food, Odchudzanie, Odżywianie


Podobne artykuły

  • Dieta makrobiotyczna
  • By znów biodra były smukłe.
  • Ten okropny efekt jo-jo!
  • Zdrowa żywność.
  • Dieta azjatycka i śródziemnomorska

Ten wpis został opublikowany czwartek, 29 Kwiecień 2010 o 19:22 i jest zaszufladkowany do kategorii Odchudzanie, Odżywianie, Styl życia. Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzezkanał RSS 2.0. Możesz dodać odpowiedź lub trackback ze swojej strony.

 

You need to log in to vote

The blog owner requires users to be logged in to be able to vote for this post.

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.

Powered by Vote It Up